Najlepsze usługi muzyczne na wyciągnięcie ręki

MUSICRAFT jest projektem całkowicie nowatorskim, stworzonym przez niezależne osoby od wielu lat działające w branży muzycznej. Chcieliśmy, aby nasza platforma stała się odpowiedzią na problemy małych twórców, nieposiadających odpowiednich znajomości, aby dotrzeć do usług muzycznych w jak najlepszych cenach i jakości. Naszym założeniem było stworzenie węzła komunikacyjnego pomiędzy usługodawcami i artystami. Na naszej platformie możesz wybrać dwie ścieżki: Zostać usługodawcą, który może wystawić oferty ze swoimi usługami i sprzedawać je, lub zostać kupującym, który może zakupić wybrane usługi, lub ogłosić czego konkretnie potrzebuję. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, abyś założył dwa konta i został jednym, i drugim.

Załóżmy, że napisałeś swój pierwszy w życiu tekst i głowisz się co dalej… Jak zrobić z niego piosenkę tak, aby brzmiało i wyglądało to jak najlepiej? Po pierwsze będziesz potrzebował podkładu (lub też inaczej bitu), na którym będziesz mógł te słowa nagrać – taki bit może stworzyć dla ciebie producent muzyczny. Kolejnym krokiem będzie znalezienie odpowiedniego miejsca gdzie będziesz mógł zarejestrować swoje wokale/instrumenty czyli studia nagrań. Nie obędzie się też bez miksu/masteringu, który jest absolutną podstawą w dzisiejszych czasach i ma na celu nadać twojemu utworowi profesjonalne brzmienie. Gdy masz już w pełni wyprodukowany i nagrany kawałek, a co najważniejsze jesteś z niego zadowolony, wypadałoby opublikować go w sieci (nie będziesz przecież kisił tego w szufladzie). Tutaj potrzebne będzie przedstawienie twojego utworu w formie wizualnej czyli jakaś grafika, lub jeśli masz na to odpowiednie środki i chęci, to też klip. Przypomnijmy, że zarówno Youtube, Spotify i Tidal czyli najpopularniejsze dziś w Polsce platformy do słuchania muzyki online, wymagają od ciebie dostarczenia do twojego utworu grafiki lub wideo.

Skończyły się czasy gdy artysta nagrywał swoją demówkę w piwnicy na mikrofonie przykrytym pończochą, wysyłał ją do wytwórni i stawał się sławny. Rozwój branży muzycznej wymaga od artystów wynoszenia swoich dzieł na co raz wyższy poziom. Klipy za kilkanaście tysięcy złotych stały się już standardem, a utwory bez odpowiedniego miksu/masteringu będą zdecydowanie różnić się na tle konkurencji i to nie w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

Na naszej platformie znajdziesz przegląd wszystkich wymienionych wyżej usług, razem z porównaniem cen, opinii oraz portfolio usługodawców. Dodatkowo umożliwiamy łatwy kontakt pomiędzy kupującym i usługodawcą, oraz gwarancję ochrony zarówno sprzedających jak i kupujących – w końcu ile razy zdarzyła się sytuacja, że zapłaciłeś za produkt, którego nie otrzymałeś (czy też po dostarczeniu produktu nie dostałeś pieniędzy). Szukasz konkretnej usługi? Przeglądaj oferty po kategoriach. Chcesz , aby usługodawcy sami odezwali się do ciebie i złożyli ofertę dostosowaną do twoich potrzeb? Utwórz nowe zlecenie i czekaj na wiadomości.